אילו בשרים מומלצים לעל האש?

כל חובב בשר יודע כי אחד הדברים החשובים ביותר כשרוצים לעשות על האש הוא סוג הבשר ואיכותו.

במאמר זה נפרט אלו בשרים מומלצים לעל האש ובאלו שיטות כדאי להכין אותם, כך שתוכלו להגיע הכי מוכנים שאפשר לעל האש המתוכנן הקרוב שלכם.

 

עם איזה כלי אתם מכינים את הבשר?

לפני שניגשים לבחור את סוג הבשר יש לדעת כיצד אתם מתכננים להכין אותו. יש מספר שיטות לעשות על האש, ולכל שיטה יש את יתרונותיה וחסרונותיה. בין אם אתם מכינים את הבשרים על מנגל ובין עם במעשנה, חשוב להכיר את ההבדלים בין אופן הצלייה לפני שקונים את הבשר.

 

מעשנה ביתית: כל מה שאתם צריכים לדעת

הדבר העיקרי שצריך לדעת לגבי מעשנה הוא שאופן צליית הבשר שלה שונה לחלוטין מאופן הצלייה במנגל. במעשנה הבשר מתבשל ומתרכך באיטיות בזכות הפקת עשן חם שגורם לבשר להצלות לאורך זמן רב יותר. תהליך עישון הבשר במעשנה איטי ולבסוף נותן לבשר טעם מעושן, מיוחד, עדין וטעים ביותר. סוגי הבשר המתאימים להכנה בשיטה זו הם אנטריקוט, אסאדו, צלעות, שייטל, טומהוק ועוד. גם שיפודי עוף ופרגיות ניתן להכין בשיטה זו: המעשנה תעניק פיקנטיות עדינה וטעם עישון מיוחד לכל סוגי הבשרים שתבחרו להכין בה.

 

על האש קלאסי: מנגל

בשיטת הצלייה הנפוצה והמסורתית, האש גלויה וצולה את נתחי הבשר באופן ישיר. להבות האש מחממות את הרשת ואת הפח ממנו עשוי המנגל, והבשר שמונח מעל מתבשל ונצלה באופן מהיר יותר מאשר במעשנה. שיטה זו מתאימה יותר למי שרוצה לעשות על האש במקום ציבורי או מי שעושה על האש באופן תדיר וחשוב לו לחסוך זמן בהכנת הבשר. על המנגל מומלץ לצלות שיפודים, חזה עוף, סטייקים שונים והמבורגרים.

 

על מה אסור להתפשר כשקונים בשר?

החלטתם להזמין בשר? חשוב שתכירו כמה עקרונות חשובים לפני הקניה. ראשית, אסור להתפשר על איכות הבשר וטריותו. ערכו בדיקה לפני שאתם בוחרים מקום להזמין ממנו בשר, שאכן מדובר במקום אמין, אשר לא מתפשר על איכות הבשר. בוטיק בשר יכול לענות על צורך זה ולספק לכם נתחי בשר מובחרים מתוך שלל סוגים אשר יתאימו לעל האש שאתם רוצים לעשות. שנית, בדקו מהיכן מגיעים חומרי הגלם, ולבסוף, תוך כמה זמן אתם יכולים לקבל את הבשר מרגע שהזמנתם אותו.

 

לסיכום

כאשר בוחרים באיזו שיטה הכי כדאי לעשות על האש, כדאי להכיר את עקרונות השיטות השונות. במעשנה זמן צליית הבשר לוקח זמן רב יותר לעומת מנגל, אך מקבלים טעם ייחודי ומעושן בזכות דרך הצלייה במעשנה. סוגי הבשר המומלצים לשתי השיטות השונות שונים ומגוונים, אך לא משנה באיזה סוג בשר אתם בוחרים, חשוב להכיר את המקום ממנו מזמינים את הבשר ולוודא כי מקפידים על איכות הבשר ועל טריותו.

 

שיפודי פרגית

באותו נושא