להתגבר על הפחד: 10 טיפים לביישנים בדייטים

ביישנות היא תכונה אנושית נפוצה והיא יכולה להקשות על אנשים בתחומים רבים בחייהם, כולל בתחום הדייטינג. אנשים ביישנים עלולים להרגיש לא בנוח לדבר עם אנשים חדשים ולהימנע ממצבים חברתיים. זה יכול להפוך את הדייטינג לקשה במיוחד, שכן הדייטים דורשים אינטראקציה חברתית עם אנשים חדשים. קבלו 10 טיפים לביישנים בדייטים.

 

1 – הגדירו מטרות קטנות

אל תתחילו עם מטרה גדולה מדי, כמו למצוא אהבה. התחילו עם מטרות קטנות יותר, כמו לדבר עם אדם זר אחד או להזמין מישהו לדייט. ככל שתצליחו להשיג מטרות קטנות יותר, כך תרגישו יותר בטוחים ותתקדמו לעבר מטרות גדולות יותר. אם המטרה הראשונית שלכם היא לקבוע דייט, היעזרו באתר הכרויות על מנת למצוא את האדם הנכון.

הגדירו מטרות קטנות

2 – התמקדו בעצמכם

כשאתם נמצאים בדייט אל תתמקדו רק באדם שאתם יוצאים איתו. התמקדו גם בעצמכם ושימו לב איך אתם מרגישים. זה יעזור לכם להירגע ולהרגיש בנוח יותר.

 

3 – היו מוכנים לעשות טעויות

כולם עושים טעויות, גם ביישנים. אם אתם לא מוצאים את המילים הנכונות להגיד, או שאתם חוזרים על עצמכם, אל תיקחו את זה באופן אישי. פשוט המשיכו הלאה. כאשר אתם מכירים אדם באתר הכרויות חינם בכל מקרה לא תצאו מופסדים ולכן חשוב להמשיך ולהכיר אנשים נוספים.

 

4 – התארגנו מראש

אם אתם מתרגשים או לחוצים לפני דייט, זה יכול להקשות על עליכם להיות נינוחים. כדי להפחית את החרדה, התארגנו מראש כמה שיותר. בחרו מקום נעים ומזמין לדייטים וחשבו על נושאי שיחה שיכולים לעניין אתכם ואת האדם שאתם יוצאים איתו.

 

5 – הימנעו מאלכוהול

אלכוהול יכול לעזור לכם להרגיש יותר משוחררים בהתחלה, אך הוא יכול גם להוביל לבעיות אחרות, כמו דיבור מוגזם, חוסר שיפוט או התנהגות לא הולמת. אם אתם מרגישים לחוצים, עדיף לשתות מים או משקה קליל אחר בדייט.

 

6 – היו קשובים

כשאתם נמצאים בדייט, היו קשובים לאדם שאתם יוצאים איתו. זה יעזור לכם להכיר אותו טוב יותר וזה גם יראה לו שאתם מעוניינים בו.

 

7 – היו חיוביים

היו חיוביים ושמחים בדייט. זה יגרום לכם להיות יותר מושכים וזה גם יעזור ליצור אווירה נעימה בדייט.

 

8 – היו אתם עצמכם

אל תנסו להיות מי שאתם לא. אנשים יכולים להרגיש את הזיוף וזה יכול להרחיק אותם.

 

9 – היו סבלניים

יכול לקחת זמן להתגבר על ביישנות ולכן  אל תצפו לראות תוצאות מיידיות. המשיכו לעבוד על עצמכם, האמינו בעצמכם ותצליחו.

 

10 – קבלו עזרה

אם אתם מרגישים שהביישנות שלכם מונעת מכם מלהצליח בתחומים רבים בחיים, כדאי לשקול לקבל עזרה מקצועית. מטפל יכול לעזור לכם להבין את הביישנות שלכם ולפתח כלים להתגבר עליה.

להתגבר על הפחד

באותו נושא