3 דברים שניתן לבשל בבית ירושה עוד לפני שהדירה שלך

לא מעט אנשים חולמים לקבל דירה בירושה… זכיתם וקיבלתם דירה כזו. אך עם כל השמחה שבדבר, יש כאן לא מעט עצב על האדם שאיננו. אם זה אבא / אמא / סבתא / או כל אדם קרוב אחר. אם הרגשתם שאתם רוצים להגיע למטבח הנוסטלגי של ההורים שהורישו לכם את ביתם ולהעמיד בו סיר מרק מהביל, תדעו שאתם לא היחידים.

קרובי משפחה רבים שאיבדו את היקרים להם, מרגישים חיבור מיוחד דרך האוכל. הם מנסים לחשוב לעצמם, מה היו מבשלים כאן במטבח? מה הנפטרת אהבה? זה יכול להציף קצת, אך גם להביא נחמה. כי יש לה דור המשך, יש מי שזוכר את האוכל שלה ויש מי שימשיך להאכיל הלאה את הצאצאים שנותרו.

 

מבשלים בדירה נוסטלגית

ירושת דירת מגורים יכולה להציף הרבה זיכרונות. הבית בו גדלתם הופך לשלכם. האנשים שגרו בו כבר אינם בין החיים ואתם רוצים לזכור את התבשילים האהובים שהיו נאכלים כאן במטבח. מה תכינו? נחלק את האופציות לפי קטגוריות:

מבשלים בדירה נוסטלגית

מרקים

אין כמו מרק מהביל ביום קריר או סתם ערב סגריר. שבו עם עצמכם ונסו להיזכר איזה מרק אתם זוכרים שאהבתם לאכול בבית הזה? תמיד תוכלו להכניס גם מתכונים חדשים משלכם, אך לפעמים הזיכרון הנוסטלגי צריך שישימו לב אליו… יכול להיות שתבחרו במרק גריסים / מרק פטריות / מרק קוסקוס / מרק דלעת / או אולי בכלל מרק חרירה. מרקים יכולים להיות עניין של עדה, מוצא ותרבות.

 

תבשילים

תבשילים מנחמים המכילים ארוחה בסיר אחד גם ישאירו טעם של עוד שלא רוצים שהוא יגמר. איזה תבשיל עושה לכם את זה? יכול להיות שתחברו ב: אושפלאו / פילאף / קדירת חג ועוד. לכו על מה שמושך אתכם.

 

אפיה

יהיו כאלו שיתחברו יותר למאפים וירצו להעמיד מאפים בבית הנוסטלגי רגע לפני שהוא עובר בעלות ונמכר על ידי היורשים. גם אתם יכולים לאפות מגוון מאפים כטוב בעיניכם:

עוגות בחושות / טורט / עוגיות חמאה / עוגיות תמרים / עוגיות מרוקאיות / עוגת גבינה והמגוון רחב…

אפיה

דירה בירושה – איך יודעים למי הדירה עוברת?

ברגע שאדם נפטר, הרכוש שהוא השאיר, יעבור לאנשים הקרובים אליו, על פי מה שהוא כתב בצוואתו. מנוח שלא נותיר אחריו צוואה, מעביר את העיזבון שהותיר לקרובי משפחתו שנקבעו לכאלו על פי חוק: בן/ת זוג, ילדים, אחים, הורים. במקרה כזה על היורשים לפנות לעו"ד שיוציא להם צו ירושה וילווה אותם לאורך תהליך העברת הבעלות על הנכס.

הם יכולים למכור את הנכס או להחליט להשכיר אותו ולהנות משכירות חודשית. במקרים רבים אחד מבני המשפחה מחליט שהוא רוצה לרכוש את הנכס מיתר היורשים ולהשאיר את הנכס בקרב אחד מבני המשפחה.

3 דברים שניתן לבשל בבית ירושה עוד לפני שהדירה שלך

באותו נושא