מנהיגות במטבח – ככה שפים יודעים להוביל את המטבח בצורה נכונה

מסעדנות הוא תחום קשה. זהו תחום שיש בו הרבה מאוד תחרות ולכן, כדי שמסעדה תצליח חשוב להסתכל על הפרטים הכי קטנים. ישנם כמה דברים שחשוב לעשות כמו לדוגמה לבחור קונספט למסעדה, לעצב אותה לפי אותו קונספט, לבחור עובדים ועוד. חשוב ששירות הלקוחות במסעדה יהיה טוב ושהמנות יגיעו כמה שיותר מהר. לשם כך, חשוב שהטבחים יהיו כמה שיותר מקצועיים. מנהיגות במטבח הוא דבר חשוב ואנחנו נפרט על זה יותר לעומק.

 

חשיבות השף במטבח

השף הוא הבוס במטבח. הוא אחראי על הכשרת סגל המטבח, על יצירת תפריט ועל יצירת מתכונים. בנוסף, יש לו תפקיד חשוב מפני שהוא מפקח על הבישול. הוא אחראי על זה שהטבחים יעבדו בשיתוף פעולה ושהם יוציאו מנות כמה שיותר מהר. ככל שהשף טוב, כך גם איכות העבודה שלו טובה יותר וכך לקוחות המסעדה יהיו מרוצים יותר.

חשיבות השף במטבח

 

מיהו שף ואיך הוא יוביל את המטבח בצורה נכונה?

שף צריך להיות בן אדם כריזמטי אשר יודע לזהות טרנדים עולמיים ומקומיים. הוא צריך לדעת איך לתקשר בצורה טובה עם הצוות שלו כך שיקחו אותו ברצינות, יכבדו אותו ויעריכו אותו. השף צריך לדעת לנהל צוות והוא צריך לעשות זאת בצורה טובה אפילו תחת לחץ. בנוסף, חשוב שהשף יהיה טבח טוב. הוא צריך להיות יצירתי כדי ליצור מנות מיוחדות וטעימות.

 

חברת שרביט

שרביט היא חברה אשר מתרכזת בהדרכות. הדרכות אשר מטרתן לפתח את המנהיגות בקרב ילדים ובני נוער. עם השנים, חברה זו הפכה לחלק בלתי נפרד ממשרד החינוך. היא פועלת במגוון מקומות כמו לדוגמה בתי ספר יסודיים, תיכונים, מרכזים קהילתיים ועוד. תוכלו למצוא בחברת שרביט מגוון פעילויות אשר יפתחו את כישורי המנהיגות של הילדים. אחת הפעילויות שחברת שרביט מציעה היא ״סדנת מנהיגות בבישול״.

 

סדנת מנהיגות בבישול

סדנת מנהיגות בבישול לתלמידים היא סדנה מיוחדת אשר משלבת יצירה ומנהיגות. הילדים ילמדו לבשל וכך בעצם יפתחו את היצירתיות שלהם. בנוסף, הם ילמדו לעבוד בצוות, לחתור למטרה וילמדו איך לנהל קבוצה. במהלך הסדנה יש כל מני אתגרים הקשורים למנהיגות כדי לפתח את הכישורים הללו. זוהי סדנה אשר מחזקת את האמונה העצמית ותחושת המסוגלות של הילדים אשר משתתפים בה.

 

לסיכום

לפתוח מסעדה זה לא דבר פשוט מפני שצריך לחשוב על המון דברים. אחד האנשים החשובים במסעדה הוא השף. הוא אחראי על הטבחים, אחראי על יצירת תפריט וגם על יצירת מתכונים מיוחדים. הוא צריך להיות בן אדם כריזמטי אשר יודע לנהל צוות.

חברת שרביט היא חברה אשר מלמדת מנהיגות בקרב ילדים ובני נוער – זאת דרך הבישול. בסדנה שלהם ״סדנת מנהיגות ובישול״ הילדים יפתחו את כישורי המנהיגות והיצירתיות שלהם. סדנה מהממת שתלמד את הילדים המון על עצמם וגם על עבודה בצוות. אולי חלק מהם יתאהבו ברעיון וירצו לעשות מזה מקצוע בעתיד, אין לדעת!

סדנת מנהיגות בבישול

באותו נושא
5 פתרונות לנשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה המשפיעה על גברים ונשים כאחד. בין אם היא נגרמת מגנטיקה, חוסר איזון הורמונלי או גורמים חיצוניים, לנשירת שיער יכולה להיות

קרא עוד »
גישור גירושין
כיצד להתכונן לגישור גירושין

גישור גירושין הוא הליך חלופי ליישוב סכסוכים המסייע לזוגות מתגרשים להגיע להסכמות מספקות באופן הדדי מחוץ לבית המשפט. הגישור מציע גישה שיתופית ופחות טעונה ומלאת

קרא עוד »