למה חשוב להשתמש במפריד שומנים במפעל שמכין אוכל בכל ימות השנה

אנחנו שומעים לא פעם על בתי אב שסובלים מבעיות בצנרת בעקבת אי שימוש במפריד שומנים ואנחנו תוהים – אם בצנרת הביתית הדבר משפיע כל כך, מה צפויה להיות ההשפעה במסעדות, בתי קפה או מפעלים שמייצרים אוכל בכל ימות השנה? הדבר סקרן אותנו וגרם לנו לרצות להעמיק בנושא.

אם אתם עובדים בתחום או שאתם גם מתעניינים בכל הנוגע לצנרת, כדאי שתקראו את השורות הבאות ותגלו את החשיבות של השימוש במפריד שומנים.

 

רגע, מה זה בכלל מפריד שומנים?

אל תרגישו חסרי ידע כללי, זה בסדר. גם אנחנו לא ידענו על הפרדת שומנים עד שגילינו את הבעיה בצנרת הביתית שלנו. מסתבר שמפריד שומנים הינו מכשיר שכשמו כן הוא, מאפשר להפריד שומנים.

לא חל חוק כלשהו על התקנה של מפריד שומנים בבתי אב ברחבי הארץ, אבל בכל הנוגע למפעלים ועסקים שמשתמשים באופן קבוע עם שמן, יש חובה שכזו. את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר שהזמנו את שאול, האינסטלטור שלנו בפעם ה- 3 שבה הוא ציין בפנינו שאנחנו מוכרחים לזרוק את השמן שלנו מחוץ לצנרת.

 

מה המטרה של מפריד השומנים?

המטרה של מפריד שומנים היא בעצם לבצע הפרדה בין נוזלים שונים (כמו מים, שאריות מיץ של פרי או כל נוזל אחר) לבין השמן. אם לא די בכך, מפריד שומנים גם מאפשר לבצע הפרדה אל מיכל נפרד שאליו זורם כל הזמן. בזמן ששאר הנוזלים מועברים אל צינורות הביוב.

חשוב מאוד להשתמש במפריד שומנים במפעל שמכין אוכל בכל ימות השנה מכיוון שהדבר עשוי להוביל להעברה של כמויות אדירות של שמן. במידה ולא תתבצע התקנה של מפריד שומנים במפעל, הדבר עשוי להוביל לסתימות ענק בצנרת הביוב העירונית.

 

התקנתם מפריד שומנים במפעל שלכם? מה אתם צריכים לדעת?

אם התקנתם כבר מפריד שומנים במפעל, אתם צריכים לדעת שזה לא מספיק. נכון, מפריד השומנים יאפשר לנוזלים לעבור באופן חלק בצנרת, אבל הוא מתנקז בסופו של דבר אל מיכל שדורש ניקוז. לכן, אתם צריכים לשים לב שאחת לזמן מה, אתם מזמינים שירותי ביובית כדי שאלו יפנו את השומנים אל אתר פסולת ייעודי שניתן לשפוך בו על פי החוק את השמן.

 

כל כמה זמן צריך לבצע את ההליך הזה?

במידה ומדובר במפעל שמכין אוכל בכל ימות השנה, ייתכן שיהיה צורך שבועי. ראוי לציין כי צריכת השמן משתנה ממפעל אחד לאחר, כך שאין נוסחה מדויקת. אך ניתן לומר שמדובר כנראה בהליך שקורה אחת לשבוע או אחת לכמה שבועות בהתאם לגודל של המיכל המפריד ובהתאם למידת השימוש שנעשית בשמן.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שגילינו בנושא. אמנם אין לנו מפעל גדול ברשותנו, אבל למדנו לא מעט על החשיבות של הפרדת השומנים גם אצלנו בבית בעקבות כך.

מזון

באותו נושא
מגשי אירוח
3 טיפים לבניית מגשי אירוח

מגשי אירוח יכולים להיות בדיוק הפתרון המושלם שאתם צריכים לאירוע הקרוב. מגשי אירוח נותנים את תחושת השפע המתבקשת שנרצה להעביר לאורחי האירוע שלנו, והדרך שלנו

קרא עוד »